• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://www.twitter.com/https://www.facebook.com/
ATATÜRK KÖŞESİ

''Küçük hanımlar,küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, Yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız ! Memleketi asıl aydınlığa boğacak Sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, Kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.''
 
             M.Kemal ATATÜRK

BRANŞLARIMIZ

# Everyday English # Her gün İngilizce

M.E.B Bilgiler

Kategoriler

*Devlet desteği*

ÖZEL OKUL TEŞVİK BAŞVURULARI BAŞLIYOR!

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü ''Özel Okullarda Öğrenim Gören/Görecek öğrenciler için verilecek eğitim öğretim desteği uygulaması e-klavuzu'nu yayınladı. Klavuza göre,teşvikten yararlanmak isteyen öğrenci ve okulların başvuruları, 10 Ağustos - 6 Eylül tarihleri arasında alınacak. Öğrenciler, e-Okul özel okullar ise MEBBİS üzerinden başvuruda bulunabilecek.

Tercihler 7 Eylülde

Tercih yapmaya hak kazanan öğrencinin isimleri 7 Eylül'de Bakanlığın internet sitesinde yayımlanacak ve aynı gün öğrencilerin tercih işlemleride başlamış olacak.
Tercih süreci 14 Eylül'e kadar devam edecek ardından 15 Eylül'de yerleştirme sonuçlsrı açıklanacak ve 15-22 Eylül'de nakil ve kesin kayıt işlemleri yapılacak.

Takvim dikkatle incelenmeli

MEB Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, velilerin e-klavuzunda yer alan takvimi dikkatle incelemelerini istedi ister resmi isterse özel okullara devam eden öğrencilerin veli veya vasilerinin destekten yararlanmak için kayıtlı oldukları okulların müdürlüklerine müracaat etmeleri gerektiğini belirten Şamlıoğlu bir okulda kaydı bulunmayan okul öncesi öğrencilerinin velilerinin ise okul öncesi eğitimi yapılan resmi veya özel okula aday yada kesin kayıtlarını yaptırarak desteğe müracaat edebileceklerini bildirdi. Öğrencilerin eğitim ve öğretim desteği kapsamında 15 tercih hakkı bulunduğunu hatırlatan Şamlıoğlu kayıt yaptırmayı düşündükleri okulların kayıt ücretleri ile diğer şartları hakkında yeterince bilgi edindikten sonra tercih yapmaları konusunda velileri uyardı.

  MEB tarafından her yıl özel okullarda okuyan öğrencilere verilen eğitim desteği kapsamında 2017-2018 öğretim yılında okul öncesi eğitim kurumlarında okuyan öğrencilere 3060TL

İlkokul ve temel liselerde öğrenim gören öğrencilere 3680TL
Ortaokul ve diğer liselerde öğrenim gören öğrencilere ise 4280TL destek ödemesi yapılacak.Ayrıca 2017-2018 öğretim yılında okul öncesinde 6 bin ilkokul,ortaokul ve liselerde 15 biner temel liselerde ise 24 bin olmak üzere toplam 75 bin öğrenci ilk defa bu destekten yararlanma imkanı bulacak.


Kılavuzu İncelemek İçin   '' TIKLAYINIZ ''
instagram - @tanyuva

Tanyuva facebook


Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret103702