• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://www.twitter.com/https://www.facebook.com/
ATATÜRK KÖŞESİ

''Küçük hanımlar,küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, Yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız ! Memleketi asıl aydınlığa boğacak Sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, Kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.''
 
             M.Kemal ATATÜRK

BRANŞLARIMIZ

# Everyday English # Her gün İngilizce

M.E.B Bilgiler

Kategoriler

Beslenme


Öğrencilerimize dengeli beslenme alışkanlığı kazandırabilmek amacıyla gün içinde sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir.Yemek ve kahvaltımız okulumuzun mutfağında pişirilir dışarıda hiçbir şekilde hazır gıda alınmaz. Her türlü abur cubur, şeker ve şekerlemeler, hazır meyve suyu ve reçeller, kola vb boyalı gazlı içecekler, meyve tozları, her türlü boyalı içecek, boyalı hazır meyveli yoğurt ve pudingler, hazır çorbalar, hazır soslar, ketçap, mayonez vb, hazır baharat ve köfte karışımları, her türlü cips, içine katkı maddesi karıştırılan her türlü yiyecek, salam, sucuk, sosis ve hamburger  tüketilmeye hazır donmuş-donmamış bütün yiyecekler, kısacası bütün ambalajlı (hazır) gıda maddelere beslenme menümüzde yer vermiyoruz. Hatta bunların okul dışında da tüketilmemesini rica ediyoruz. . Reçellerimiz meyve zamanlarında okul aşçımız ve çocuklarımız tarafından yapılmaktadır.

 Aylık yemek listemiz, mevsim sebze ve meyvelerinden seçilerek  2-6 yaş grubuna uygun, gereksinime göre beslenme uzmanımız tarafından hazırlanıyor ve belirli aralıklarla kontrol ediliyor. Beslenme uzmanımız, kontrolü, hergün pişen yemeklerden steril kaplara alınan numunelerle yapıyor. Hazır krema, puding, çikolata sos kullanmıyoruz kendimiz yapıyoruz.

instagram - @tanyuva

Tanyuva facebook


Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret103703